2 listopada 2022

Fotowoltaika Trójmiasto

Co powinieneś wiedzieć o instalacjach fotowoltaicznych, pompach ciepła i rekuperacji – czyli fotowoltaika w Trójmieście.

Ekologiczne rozwiązania stały się nowym, budowlanym standardem. Fotowoltaika to tylko jedno z nowoczesnych sposobów na jednoczesne oszczędzanie pieniędzy i zasobów środowiska. Powszechnym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznych są dziś pompy ciepła oraz rekuperacja. Ich działanie jest często nierozumiane przez właścicieli domów. Tymczasem za enigmatycznymi nazwami kryją się przemyślane mechanizmy, o których można powiedzieć, że zapewniają 2×E – ekonomię i ekologię. Poniżej podpowiadamy m.in.: na czym polega działanie pomp ciepła z panelami fotowoltaicznymi, jakie są zalety paneli fotowoltaicznych oraz jak oszczędnie skorzystać z usług fotowoltaiki w Trójmieście.

Fotowoltaika – co to jest? Jak działają panele fotowoltaiczne w Trójmieście? Czy działają także w pochmurne dni?

Fotowoltaika to przyszłość energetyki. To krótkie zdanie świetnie tłumaczy, jaki jest cel projektowania i montażu paneli fotowoltaicznych. Główną rolą fotowoltaiki jest bowiem pozyskiwanie energii w niekonwencjonalny i ekologiczny sposób – ze słońca.

Panele fotowoltaiczne, które montujemy na dachach lub balkonach, pochłaniają energię promieniowania słonecznego. Ogniwa, z których się składają, zamieniają ją w energię elektryczną. Pozyskiwany w ten sposób prąd jest prądem stałym. Z tego powodu panele na ogół instaluje się wraz z falownikiem, który zamienia go na tzw. prąd zmienny. W efekcie do naszych gniazdek trafia energia.

Fotowoltaika jest rozwiązaniem, które ma szereg zalet. Dzięki instalacji paneli zyskujemy:

 • niezależność od dostawców prądu,
 • możliwość magazynowania energii,
 • oszczędność pieniędzy (pokrywamy jedynie koszty stałe, czyli około 200-300 zł rocznie),
 • możliwość sprzedaży nadwyżek prądu do zakładu energetycznego za 80% ceny rynkowej,
 • odnawialną, a więc neutralną dla środowiska, energię.

Ze względu na chłodniejszy klimat panujący na północy kraju, wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie ma sens. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ panele działają niezależnie od temperatury powietrza i stopnia zachmurzenia. Panele wykorzystują bowiem nie ciepło, ale energię w zakresie widzenia światła. System produkuje więc energię o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Z tego powodu usługi fotowoltaiczne w Trójmieście cieszą się popularnością i przynoszą oczekiwane rezultaty.

Jakie panele fotowoltaiczne sprawdzą się najlepiej Pomorskiem? Fotowoltaika – projekt i montaż, Trójmiasto.

Dobra instalacja fotowoltaiczna zawsze opiera się na porządnych materiałach i wysokiej jakości panelach. Najlepiej, jeśli można liczyć na ich niezawodność przez długie lata. Elektrokałka jako serwis pracujący z renomowanymi producentami fotowoltaiki, zapewnia na nie nawet 25 lat gwarancji.

Jednak ważniejsze od wyboru paneli, wydaje się obliczenie ich optymalnej liczby dla danej nieruchomości. Wbrew pozorom obliczenia te nie są uzależnione od regionu, w jakim znajduje się budynek. Projekt fotowoltaiki w Trójmieście, tak jak w całej Polsce, tworzony jest z uwzględnieniem takich czynników jak:

 • nachylenie dachu,
 • stopień zacienienia budynku,
 • wielkość budynku,
 • rocznego zużycia prądu przez mieszkańców.

Odpowiednie wyliczenia wpływają na efektywność pracy paneli. Z tego powodu zadanie to najlepiej oddać w ręce specjalistów.

Projekt fotowoltaiki w Sopocie, Gdyni, Gdańsku bądź okolicach w krótkim czasie można uzyskać w Elektrokałce. Zajmiemy się także montażem fotowoltaiki w Pomorskiem oraz uzyskiwaniem dofinansowania na pompy ciepła i fotowoltaikę w Trójmieście.

Pompy ciepła a panele fotowoltaiczne.Jak działa pompa ciepła?

Doskonałym uzupełnieniem paneli fotowoltaicznych są pompy ciepła. Te nieduże urządzenia wymuszają przepływ ciepła z obszaru o niższej do obszaru o wyższej temperaturze. Aż 75% energii grzewczej pobierają z otoczenia. Pozostała część może natomiast zostać zaspokojona przez energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. W rezultacie mogą one ogrzać budynek bez żadnych kosztów.

Fotowoltaika z pompą ciepła zapewnia niezależność i niemal darmowe ogrzewanie domu. Dodatkową możliwością jest połączenie pompy ciepła z tzw. rekuperacją, która:

 • zapewnia dobrą wentylację,
 • chroni budynek przed utratą ciepłego powietrza.

Rekuperacja wzbogacona o pompy ciepła w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie może zostać przez nas zamontowana szybko i bez długiego oczekiwania. Jednocześnie jest coraz częstszym wyborem osób decydujących się na takie rozwiązanie grzewcze.

Ile kosztuje fotowoltaika z pompą ciepła? Dofinansowanie do pompy ciepła (Gdańsk, Gdynia, Sopot).

Ekologiczne rozwiązania nie muszą być drogie. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania do pompy ciepła. Gdańsk, Gdynia, Sopot, a także inne, mniejsze miasta w Pomorskiem mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu dotacji na ten cel. Aby je otrzymać, nie trzeba jednak poświęcać czasu na wizyty w urzędach.

Firma Elektrokałka zajmuje się uzyskiwaniem dofinansowania do pompy ciepła w Trójmieście w ramach programów regionalnych oraz ogólnopolskich akcji dofinansowywania fotowoltaiki. Pozyskanie funduszy można więc zlecić specjalistom. Wówczas pozostaje jedynie czekać na pierwsze efekty instalacji.

Darmowa Wycena

Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Odezwiemy się do Ciebie. Nasi specjaliści doradzą Ci w wyborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, pompy ciepła oraz w pozyskaniu najlepszego dofinansowania.

Zadzwoń do nas

+48 607 612 893

Adres Biura

ul. Klonowa 15, 83-031 Różyny