Dobór i Montaż Gruntowej Pompy Ciepła

Decydując się na gruntową pompę ciepła od Elektrokalka możesz liczyć na darmową wycenę, profesjonalny montaż oraz pomoc w dofinansowaniu. 

Korzyści z użytkowania gruntowej pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła są świetną alternatywą dla starych kotłów zarówno w nowych domach jednorodzinnych, jak i tych modernizowanych. Gwarantują wysoką efektywność również w czasie dużych mrozów. Dzięki technologii inwerterowej zyskujesz maksymalny komfort użytkowania oraz niski pobór energii elektrycznej.

chlodzi-grzeje2

Ogrzewanie
i chłodzenie

Gruntowa pompa ciepła to urządzenie All-in-one. Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej w jednym rozwiązaniu.

pompa-inwerter-1

Warianty
z inwerterem

Dzięki inwerterowi gruntowe pompy ciepła potrafią modulować swoją moc, co przekłada się na niższe rachunki i stabilną pracę w każdych warunkach.

cisza-1

Wyjątkowo
ciche

Nowoczesne technologie zastosowane w gruntowych pompach ciepła, które montujemy, pozwalają na uzyskanie bardzo niskich wartości emisji dźwięku.

2guarantee1

5 lat
gwarancji

Dla naszych pomp ciepła producent zapewnia już w standardzie, bezpłatną i rzetelną 5-letnią gwarancję na działanie urządzenia.

Gruntowa pompa ciepła z montażem

Jesteśmy lokalną firmą z Gdańska. Nie powierzamy naszych prac podwykonawcom. Stawiamy na jakość, którą jesteśmy w stanie zapewnić dzięki własnym ekipom montażowym. Oferujemy tylko sprawdzone i pewne rozwiązania ogrzewania domów i wody użytkowej. Firma Elektrokalka to akredytowany instalator gruntowych pomp ciepła marki Alpha Innotec Stiebel Eltron. 

 

Zajmujemy się montażem, serwisem i doradztwem w zakresie wyboru pomp ciepła oraz dofinansowań, które można pozyskać w województwie pomorskim. 

Wybierając Elektokalka wybierasz rzetelną firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w branży montażu i serwisu wszystkich rodzajów pomp ciepła.

logo-stiebel-eltron-red-black.svg
alpha_logo_RGB

Gruntowa pompa ciepła pomorskie

Indywidualna oferta dla Ciebie

Pompa ciepła gruntowa z montażem
w najniższych cenach w Gdańsku i województwie pomorskim.

Rodzaje gruntowych pomp ciepła

Gruntowe pompy ciepła pobierają energię cieplną z gruntu na Twojej działce. Montaż wymaga pewnego niezagospodarowanego obszaru oraz dolnego wymiennika ciepła tzw. kolektora, lecz znacząco pomaga obniżyć koszt eksploatacji w perspektywie czasowej. Jako firma świadcząca kompleksowe usługi, przeanalizujemy Twoje potrzeby i wykonamy dla Ciebie odpowiednią instalację gruntowej pompy ciepła.

Hybrydowa z fotowoltaiką

Ogrzewanie za 0 zł? Dzięki połączeniu gruntowej pompy ciepła z fotowoltaiką jest to możliwe. Hybrydowe rozwiązanie przyniesie szybszy zwrot inwestycji.

Gruntowy kolektor poziomy

Pompa ciepła gruntowa z poziomym kolektorem jest tanim rozwiązaniem do ogrzewania domu i wody użytkowej. Do jej wykonania należy mieć dużą niezabudowaną działkę.

Gruntowy kolektor pionowy

Pompa ciepła gruntowa z kolektorem pionowym jest idealnym rozwiązaniem do osób z mniejszymi działkami. Do jej działania należy wykonać kilka odwiertów.

Dofinansowanie do
gruntowej pompy ciepła

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdego stać na pokrycie całości kosztów związanych z instalacją pomp ciepła. W związku z tym pomagamy naszym Klientom w uzyskaniu dofinansowania do pompy ciepła.

Czyste powietrze

Czyste Powietrze to program obejmujący dofinansowanie na wymianę starych źródeł ogrzewania na nowe ekologiczne pompy ciepła skierowany do osób fizycznych. Dzięki programowi możesz liczyć na dofinansowanie do nawet 32 000 zł. Nabór jest otwarty.

Stop smog

Możesz uzyskać dofinansowanie na zakup nowego lub wymianę starego pieca na gruntową pompę ciepła. Jest to kolejny program, którego założenia opierają się na finansowaniu termomodernizacji gospodarstw domowych. Dofinansowanie obejmuje 70% kosztów kwalifikowanych.

Moje ciepło

Program dla osób fizycznych (już wkrótce). Jest to dofinansowanie na zakup i montaż gruntowej pompy ciepła w domach jednorodzinnych, a jego założeniem jest zeroemisyjność. Wysokość dofinansowania to nawet 21 000 zł na gruntową pompę ciepła.

Agroenergia

Program skierowany jest do rolników dający możliwość zdobycia dofinansowania do pompy ciepła w wysokości wynoszącej nawet do 20% kosztów kwalifikowanych. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym.

Pompa ciepła gruntowa – najczęściej zadawane pytania

Każdy grzejnik może zostać obsłużony przez gruntową pompę ciepła. Należy jednak pamiętać, że warto je wtedy przewymiarować. Im większy grzejnik, tym łatwiej będzie ogrzać nasze pomieszczenie, ponieważ trzeba pamiętać, że pompy ciepła i zasada ich działania wykluczają nagrzewanie  wody w grzejnikach np. do 70 stopni.

Większość gruntowych pomp ciepła, które montujemy, posiadają zbiornik buforowy. Gruntowa pompa ciepła może działać również bez bufora.

Po więcej informacji prosimy o kontakt.

Dla kolektorów poziomych głębokość takich odwiertów to 80-150cm.

Dla pionowych kolektorów może być to nawet 100-200m. Warto zaznaczyć, że wykonanie jednego odwiertu np. na 100m, będzie tańsze niż wykonanie 10 pojedynczych o głębokości 10-20m.

Na nasze gruntowe pompy ciepła oraz wyposażenie do nich, producent przewidział 5-letnią bezpłatną gwarancję. Do zachowania 5-letniej gwarancji należy wykonać jeden przegląd w roku.

Dobrze dobrana gruntowa pompa ciepła w ocieplonym budynku z podłogówką zapewni komfortową temperaturę 20-25 stopni we wszystkich pomieszczeniach. 

Gruntowe pompy ciepła pomorskie

Działamy na terenie Gdańska, Malborka, Kwidzynia, Gdyni, Sopotu oraz całego województwa pomorskiego, co pozwala nam na szybką realizację powierzonych projektów bez podwykonawców. Poniżej znajdą Państwo nasze przykładowe realizacje. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą w wyborze odpowiedniej gruntowej pompy ciepła dla Twojego domu.

Formularz kontaktowy