Fotowoltaika Serwis Gdańsk 

Fotowoltaika Serwis Gdańsk, Fotowoltaika Serwis Trójmiasto

fotwoltaika montaż

Instalacja fotowoltaiczna z reguły uważana jest za bezobsługowy, wytrzymały i bezawaryjny system generowania energii elektrycznej. Od każdej reguły jest wyjątek i zdarzają się sytuacje, w których nasze panele nie działają poprawnie. Co wtedy? Nie pozostaje nam nic innego, jak zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Szczególnie tego, który specjalizuje się w panelach fotowoltaicznych oraz ich usterkach. Ze względu na obecność układów elektrycznych pod wysokim napięciem należy zachować szczególną ostrożność.

Fotowoltaika serwis Pomorskie – Zapobieganie Awarii

Aby uniknąć potrzeby serwisowania swojego systemu, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Powinny one towarzyszyć nie tylko właścicielowi, ale też instalatorowi systemu.

  • Nie instaluj fotowoltaiki na łatwopalnym podłożu, jakim jest np. Papa czy eternit
  • Stosuj zabezpieczenia prądowe i przepięciowe. Zabezpieczą one całą instalację przed awarią np. W przypadku wyładowań atmosferycznych
  • Używaj jedynie certyfikowanego, sprawdzonego okablowania oraz wysokiej jakości części

Fotowoltaika Serwis Sopot – Jak radzić sobie z awarią

Jeśli mimo to przydarzyła się sytuacja, w której Twój system fotowoltaiczny uległ awarii, zachowaj spokój. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą rozwiązać problem, ale też poznać jego przyczynę.

  • Zacznij od wizualnej kontroli wszystkich części instalacji. Szczególnie samych paneli oraz niezbędnego okablowania
  • Sprawdź przewody AC i AD przede wszystkim pod kątem wszelkich uszkodzeń w izolacji
  • Następnie wykonaj sprawdzenie zabezpieczeń przewodów AC i AD. Dokonaj też pomiaru parametrów elektrycznych, które pomogą ustalić powód awarii.
  • Wykonanie badania kamerą termowizyjną pozwala na wykrycie uszkodzeń niewidocznych dla oka. Często prowadzą one do powstawania w instalacji gorących punktów

Fotowoltaika Serwis Gdynia – Podsumowanie

Nie należy podejmować się serwisowania paneli, jeśli nie mamy doświadczenia w pracy z podobnym systemem. Zlecenie zarówno kontroli, jak i serwisu profesjonalnej firmie zajmującej się instalacjami, to ruch w kierunku długiej, bezproblemowej eksploatacji. Jeśli spełnione zostaną wszystkie warunki bezpieczeństwa, to instalacja ta nie będzie stanowiła żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny.