Fotowoltaika projekt Gdańsk

Fotowoltaika projekt Trójmiasto, Fotowoltaika projekt Gdańsk – Realizacja

fotwoltaika montaż

Jeśli zdecydowałeś się już na instalację fotowoltaiczną, rozważyłeś wszystkie jej plusy i minusy, to czas zadbać o stabilną podstawę do realizacji tej inwestycji. Najważniejszym i jednocześnie pierwszym zobowiązującym do jej wykonania krokiem jest sporządzenie projektu.

Fotowoltaika projekt Pomorskie – na co zwrócić uwagę?

Wszystkie instalacje powinny być projektowane z bezpośrednim uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Decyzja o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy działającej w obszarze paneli fotowoltaicznych jest ważna. Firma będzie jednak potrzebowała kilku podstawowych informacji. Dadzą one projektantowi odpowiedzialnemu za Twój projekt podstawę do pracy.

  • Jaki rodzaj pokrycia znajduje się na Twoim dachu? Dachówka, blacho dachówka, a może papa?
  • Wymiary dachu lub miejsca na gruncie, w którym chcesz umieścić swoje panele
  • Kąt nachylenia dachu
  • Dokładny adres, pod którym instalowane będą panele fotowoltaiczne. Ta informacja pozwoli poznać stopień ekspozycji budynku względem słońca
  • Ile wynosi miesięczne zużycie prądu w gospodarstwie domowym?

Ze wszystkich wymienionych wyżej punktów, największe znaczenie ma ten ostatni. Przy projektowaniu instalacji elektrycznej bardzo ważny jest dobór jej mocy. Zbyt mała moc sprawi, że panele nie będą wystarczająco wydajne. Z kolei zbyt duża moc jest niczym innym jak tylko niepotrzebną inwestycją. Zdecydowanie wydłuża ona czas zwrotu ulokowanych w niej środków.

Fotowoltaika projekt Sopot – Zacienienie terenu

Kolejnym ważnym pomiarem, którego należy dokonać, jest ocena możliwości montażowych na danej powierzchni. Uwzględnić należy rozplanowanie paneli oraz straty wynikające z zacienienia. Pomoże to w obliczeniu uzysku energii elektrycznej na przestrzeni roku. Jeśli nie mamy możliwości instalacji systemu w miejscu bez zacienienia, należy zastosować optymalizatory mocy. Wymuszą one pracę na najwyższym pułapie mocy.

Fotowoltaika projekt Gdynia – Podsumowanie

Wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej należy zlecić specjalistom w tej dziedzinie. Obsługa paneli jest prosta i przyjemna. Zaprojektowanie układu modułów nie należy jednak do łatwych zadań. Powierz to zadanie profesjonalnej firmie, aby w przyszłości nie martwić się o usterki.