Blog Elektrokalka

Jesteśmy z pomorza i odpowiadając na zapotrzebowanie klientów z tego regionu tworzymy i rozwijamy swoją ofertę. Przede wszystkim stawiamy na jakość i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Zapraszamy do naszego bloga.

Zalety i korzyści z instalacji pomp ciepła

Pompy ciepła stanowią innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, które zyskuje coraz większą popularność. W porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi, pompy ciepła oferują wiele zalet i korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

Czytaj więcej »

Mity na temat fotowoltaiki

Fotowoltaika, czyli wykorzystywanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej, jest coraz bardziej popularnym i efektywnym sposobem na pozyskiwanie energii. Niemniej jednak, nadal istnieje wiele mitów i dezinformacji wokół tej technologii, które powodują wątpliwości i nieporozumienia.

Czytaj więcej »

Program Mój Prąd 5.0

Od 22 kwietnia 2023 r. program Mój Prąd 5.0 wszedł w życie i wprowadził zmiany w zasadach dofinansowania urządzeń związanych z produkcją energii ze źródeł odnawialnych. Teraz, oprócz fotowoltaiki, program obejmuje również pompę ciepła i kolektory słoneczne.

Czytaj więcej »

Ile kosztuje pompa ciepła w 2023 roku?

Zauważa się, że ze względu na szybki rozwój rynku pomp ciepła, inwestorzy coraz częściej szukają informacji na temat wycen instalacji. Jednak oferty, które otrzymują, różnią się znacznie między sobą pod względem cenowym. Dlaczego?

Czytaj więcej »